вівторок, 26 листопада 2024 р.

16 днів проти насильства

   Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.
   Насильство може мати різні форми: фізичне, психологічне, економічне, насильство в інтернеті.
   Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека проголошені Конституцією України визнаються найвищою соціальною цінністю.
   Запрошуємо до бібліотеки на перегляд тематичної літератури, де представлено видання з правознавства, кібербезпеки, корупції, про ВІЛ, толерантність, безбар'єрність.


пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Пережили, але не забули

"... геноцид означає ... акти, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку"
Стаття ІІ "Конвенції ООН про попередження злочину геноциду та покарання за нього"

   Доки існував Радянський Союз, будь-яка інформація про Голодомор блокувалася. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон, яким Голодомор 1932-1933 рр. було визнано геноцидом українського народу. Судово доведено наявність усіх трьох елементів, що складають прецедент злочину геноциду:
- національної, етнічної, расової або релігійної групи;
- наміру знищити, повністю або частково групу як таку;
- вчинення умисних дій, що відповідають переліку актів, визначених Конвенцією - убивство, нанесення тілесних або психічних пошкоджень, умисне створення умов життя групи, розрахованих на на її фізичне знищення, застосування заходів, спрямованих на запобігання народжуваності, насильне переміщення дітей.

   За відповідними ознаками - бачимо, що геноцид української нації продовжується і нині. Українська нація - це реальність, яка має під собою принаймні тисячу літ автентичної історії. Жоден народ не боровся так тяжко, як українці, щоб утвердити свою незалежність; українська земля наскрізь просякнута кров'ю. 
   Запрошуємо до бібліотеки аби більше дізнатись про події в нашій історії, які не можливо забути.



четвер, 21 листопада 2024 р.

День Гідності та свободи

21 листопада відзначаємо День Гідності та свободи. День, що нагадує нам про історію боротьби українського народу за незалежність і право вибору.

Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

Запрошуємо до бібліотеки, щоб вшанувати пам'ять героїв, ознайомитися з матеріалами, що розповідають про події Революції Гідності, героїв Небесної Сотні, боротьбу українців за свої права.

понеділок, 11 листопада 2024 р.

Книгарня добрих справ

   До Тижня толерантності у бібліотеці облаштовано книжкову виставку "Книгарня добрих справ". Юні читачі за допомогою оповідань зможуть навчитися головним правилам ввічливості: піклуватися про менших, шанувати батьків, вживати чарівні слова, дотримуватись правил поведінки у школі, на вулиці, в транспорті, завжди бути охайним. Для перегляду маленьким читачам запропоновано підбірку книг "Школа доброти", "Епідемія гарної поведінки", "Школа ввічливості", "Подорож в країну ввічливості", "Справжні друзі". Особливе місце займають видання відомого педагога, письменника Василя Сухомлинського "Всі добрі люди - одна сім'я", "Бути людиною", "Майже чарівна розмова", "Квітка сонця". Видання вчать добру, поваги, розуміння, вчать у кожній ситуації прислухатися не до своїх примх і амбіцій, а до голосу серця.


Окремо представлені книги до розділу "Герої добрих історій".  Персонажі з книжок відомих письменників, класиків української та зарубіжної літератури,  полонили серця не одного покоління дітей та дорослих. Всіх вражають історії веселих непосид: Карлсона, Алі, Аліси в Країні Див, тореодорів з Васюківки, Пеппі Довгапанчохи.